Kolejne zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

O skuteczności grupy SPEED przekonało się 42 kierujących, którzy zostali zatrzymani w związku z przekroczeniem prędkości na terenie Łodzi. Uprawnienia do kierowania stracili ci kierujący, którzy na terenie naszego miasta pozwolili sobie na zbyt wiele.

Sporo pracy mieli funkcjonariusze z łódzkiej grupy SPEED, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach. Codzienne działania policjantów potwierdzają, że są one niezwykle ważne i potrzebne. Tylko 4 lutego 2021 roku ujawnili 42 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W dwóch przypadkach zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Bus pasem, bez zapiętych pasów i za szybko.

4 lutego 2021 roku około godziny 8:41 na ulicy Kopcińskiego policjanci zauważyli forda, który bardzo szybko jechał bus pasem. Zmierzyli prędkość zbliżającego się pojazdu, wówczas okazało się że auto porusza się z prędkością 109 km/h, ponadto spostrzegli również, iż kierujący tym pojazdem rozmawia przez telefon komórkowy podczas jazdy. Zatrzymali do kontroli pojazd. W rozmowie z 28-letnim kierującym ustalili, że chwilę wcześniej włączył się do ruchu z ulicy Wydawniczej. Jednak w miejscu do tego przeznaczonym nie zmienił zajmowanego pasa ruchu, tylko postanowił kontynuować jazdę. 28-latek za swoją nieodpowiedzialną postawę nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a także ukarali trzema mandatami karnymi o łącznej kwocie 700 złotych. Na jego konto kierowcy wpłynęło 13 punktów karnych, sporządzili również dokumentację do organu wydającego uprawnienia w celu wydania decyzji dotyczącej zakazu prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące.

Miał załadować drewno do auta pojechał na wycieczkę z kolegami.

4 lutego 2021 roku około godziny 11:50 na ul. Puszkina funkcjonariusze ze SPEED-u zauważyli pędzącego chryslera. Zmierzyli prędkość zbliżającego się do nich pojazdu, wówczas okazało się, że jedzie z prędkością 118 km/h. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Ponieważ kierujący nie zatrzymał się na podany sygnał, natychmiast ruszyli za samochodem. Kierujący na oczach policjantów wjechał w miejsce gdzie obowiązuje zakaz ruchu i zatrzymał pojazd. W pojeździe podróżowało 3 młodych mężczyzn, 19-letni kierujący i dwóch 17-letnich pasażerów. W rozmowie z kierującym mundurowi ustalili że, nie ma on uprawnień do kierowania i chwilę wcześniej dostał on kluczyki od matki żeby zaparkować auto lecz wcześniej postanowił z kolegami pojechać na wycieczkę. Przybyła na miejsce kontroli matka kierującego potwierdziła fakt przekazania kluczyków. Jak tłumaczyła policjantom poprosiła syna o włożenie do chryslera drewno, a następnie ona miała przewieźć ekwipunek w inne miejsce. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych i potwierdzili, że 19 latek nie ma prawa jazdy. Był trzeźwy. Za swoje lekkomyślne zachowanie został ukarany 4 mandatami karnymi na łączną kwotę 1900zł.

Policjanci przypominają

Niedostosowana do warunków drogowych prędkość, jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Za każdym razem gdy siadamy za kierownicę, pamiętajmy o tym aby podróżować z dozwoloną szybkością i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że gdyby nie prowadzone przez policjantów kontrole prędkości pewnym jest to, że na drogach mógłby panować chaos i wielu uczestników ruchu mogło by ponieść śmierć na drogach.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

  • Policyjny radiowóz stoi za kontrolowanym pojazdem
  • Policyjny radiowóz raz pojazd sprawcy na miejscu kontroli