Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

120 ujawnionych wykroczeń, 5 zatrzymanych uprawnień, to efekt weekendowych działań łódzkiej grupy „SPEED”

Policjanci z grupy „SPEED” w weekend 13 – 14 lutego 2021 roku prowadzili na terenie Łodzi kontrolę prędkości. W trakcie służby zatrzymali 57 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę, niż określona przepisami.

W 5 przypadkach zatrzymali prawo jazdy, sporządzając dokumentację mającą na celu wszczęcie procedur związanych zatrzymaniem uprawnień do kierowania na trzy miesiące. W sumie w ten lutowy weekend ujawnili 120 wykroczeń, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, sporządzili 7 wniosków o ukaranie do sadu.

Policjantom tłumaczył że spieszy się aby dowieźć pracowników na nocną zmianę

14 lutego 2021 roku około godziny 21:05 na ul. Kopcińskiego policjanci ze SPEED-u zatrzymali za przekroczenie prędkości autobus, którego kierujący przewoził pracowników do jednej z łódzkich fabryk. Prowadzący mercedesa jechał z prędkością 95 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. W rozmowie z mundurowymi na temat popełnionego wykroczenia, 56-letni kierujący tłumaczył mundurowym, że jest spóźniony i musi dowieźć pracowników na nocną zmianę do pracy. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali 56-latka 400 złotowym mandatem karnym, jego konto kierowcy zasiliło 8 punktów karnych.

Funkcjonariusze przestrzegają kierowców przed jazdą z nadmierną prędkością. Policjanci ze SPEED-u patrolują teren naszego miasta w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, do dyspozycji mają też nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Będąc zatrzymanym za przekroczenie szybkości kierowca traci czas, pieniądze, a niekiedy prawo jazdy. Dlatego zawsze warto przestrzegać norm i przepisów prawa.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

  • Policyjny radiowóz i samochód kontrolowany podczas czynności