Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu opocznianinowi, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Nielegalny towar wpadł w ręce policjantów dzięki czujności dzielnicowych. Umundurowany patrol na ul. Gen. Bończy Załęskiego w Opocznie zauważył zaparkowany samochód osobowy vw bora, a w nim trzech mężczyzn, którzy nietypowo zareagowali na przejeżdżający obok radiowóz. Doświadczeni policjanci postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. W pojeździe oprócz 29-letniego kierowcy przebywało jeszcze dwóch 32-latków. Szybko okazało się dlaczego mężczyźni czuli niepokój na widok policjantów.

Podczas podjętej przez dzielnicowych interwencji próbowali wyrzucić środki narkotyczne, a część z nich  ukryć w ubraniu, co nie umknęło uwadze policjantów. Mundurowi przy mężczyznach znaleźli zawiniątka z amfetaminą oraz marihuaną. Wszyscy zostali zatrzymani, a samochód został odholowany na policyjny parking. Podczas  przeszukania zatrzymanych, u jednego z 32-laków, policjanci ujawnili cztery zawiniątka z marihuaną, a u jego rówieśnika kolejne trzy z amfetaminą. Następnie do działań wkroczyli policjanci Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji. Przeszukali mieszkania zajmowane przez mężczyzn. U 29-letniego opocznianina policjanci zabezpieczyli 519 gramów amfetaminy, 148 gramów marihuany oraz dwie wagi elektroniczne. Policjanci prowadzący sprawę przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wobec zatrzymanego zastosował tymczasowy areszt. Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień

  • Zawiniątka polożone na stole
  • kontrola pojazdu parking