Postawa godna pochwały - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna pochwały

Prawidłowa postawa świadka i szybka reakcja komendanta sulejowskiego komisariatu pozwoliły wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec Opoczna kierował samochodem na podwójnym gazie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

15 lutego 2021 roku parę minut przed 14.00 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że od strony Sulejowa w kierunku Piotrkowa volkswagenem golfem porusza się kierowca, który może być nietrzeźwy. Na numer alarmowy 112 zadzwonił świadek, który jechał za kierowcą osobówki . Kierowca golfa wykonywał niebezpieczne manewry. Świadek podejrzewał, że może być pijany. Nie tracąc go z oczu był w kontakcie telefonicznym ze stanowiskiem kierowania piotrkowskiej jednostki, informując w jakim miejscu się znajduje. Komunikat podany drogą radiową o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał komendant sulejowskiego komisariatu, który wyjeżdżał radiowozem z placu piotrkowskiej jednostki. Natychmiast pojechał w kierunku ulicy Sulejowskiej, gdzie na rondzie zauważył ustalony pojazd. Zaskoczony sygnałami dawanymi przez policjanta do zatrzymania się kierowca golfa zjechał do prawego pobocza ale po chwili ruszył ponownie. Funkcjonariusz udaremnił próbę ucieczki blokując radiowozem drogę odjazdu nieodpowiedzialnemu kierowcy. Okazało się, że 48-latek był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i był już wcześniej prawomocnie skazany za takie przestępstwo, więc może mu grozić do 5 lat więzienia.

Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu jest traktowany priorytetowo przez policjantów.Dziękujemy mieszkańcowi naszego powiatu, który pomagając w namierzeniu nietrzeźwego kierującego wykazał się dużym zaangażowaniem i obywatelską postawą.