Elektronarzędzia trafiły do prawowitego właściciela - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Elektronarzędzia trafiły do prawowitego właściciela

Kryminalni z II Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 44-latka, podejrzanego o handel kradzionymi elektronarzędziami na jednym z portali internetowych. Mężczyzna może otrzymać zarzut paserstwa, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

14 lutego 2021 roku, śledczy z bałuckiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży z włamaniem na terenie działek na ulicy Hodowlanej. Podczas rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że złodziej włamał się do altanki oraz do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł nowe, markowe elektronarzędzia. Właściciel dodał, że do pudełek włożył również paragony zakupionych rzeczy. Według jego relacji do zdarzenia doszło w przeciągu ostatniego tygodnia. Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania potencjalnego sprawcy. Zabezpieczyli ślady włamania, systematycznie zbierali dowody oraz informacje. Na trop skradzionych z terenu działki elektronarzędzi wpadli na jednym z portali internetowych. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania sprzedającego. Drzwi otworzył im pewny siebie 44-latek. Oświadczył kryminalnym, że w mieszkaniu posiada nową szlifierkę oraz frezarkę, natomiast reszta elektronarzędzi znajduje się na działce za Łodzią. Dodał, że zakupił te rzeczy jakiś czas temu, są nieużywane i posiada na nie paragon zakupu wraz z potwierdzeniem zapłaty kartą. Okazało się, że potwierdzenie zapłaty kartą pokrzywdzonego pokrywało się z dokumentami przedstawionymi przez podejrzewanego. 44-latek, obawiając się, że prawda wyjdzie na jaw, nagle oświadczył kryminalnym, że zakupił sprzęt na giełdzie samochodowej. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego i przeszukali mieszkanie oraz pomieszczenie gospodarcze. W sumie zabezpieczyli 3 wkrętarki, frezarkę oraz szlifierkę. Część tych rzeczy trafiła już do prawowitego właściciela. Śledczy ustalają, do kogo należy reszta elektronarzędzi. Mężczyzna może usłyszeć zarzut paserstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą kryminalni z II komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Pamiętajmy, że towar na łódzkich rynkach lub giełdzie samochodowej, którego cena jest kilkakrotnie mniejsza niż w sklepach, może pochodzić z przestępstwa.. Kupując zaskakująco tanie przedmioty, musimy mieć świadomość, że mogą być one kradzione. Jeżeli mimo to nabywamy taki towar, możemy odpowiadać za paserstwo umyślne bądź nieumyślne. Równocześnie prosimy, aby informować Policję o utraconych rzeczach w wyniku przestępstwa. Bardzo często odnajdują się one podczas innych prowadzonych spraw.

  • Policjant, ubrany w czarna kurtkę zimową, kominiarkę, opaskę z napisem policja oraz czarną czapkę bejsbolówkę trzyma zatrzymanego. Mężczyzna ubrany jest w czarną kurtkę i dżinsy, ma ciemne włosy. Obaj stoją przy policyjnym radiowozie.
  • Policjant wraz z zatrzymanym wchodzą do II komisariatu, mężczyzna ma założone kajdanki na rękach, policjant otwiera mu białe, oszklone drzwi. Przy wejściu stoją w donicach dwie tuje, budynek komisariatu jest koloru brudno-różowego.
  • policjant po cywilnemu, ubrany w kominiarkę oraz czarną czapkę bejsbolową kuca na podłodze i ogląda odzyskane elektronarzędzia. Zdjęcie zrobione jest w pokoju na komisariacie