Kontrola drogowa i narkotyki w słoiku - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Kontrola drogowa i narkotyki w słoiku

Dzięki czujności piotrkowskich wywiadowców kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Wobec 22-latka na wniosek prokuratora sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Mężczyzna za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i udostępnianie ich innej osobie odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

19 lutego 2021 roku przed godziną 20:00 piotrkowscy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Zachowanie kierowcy wzbudziło ich czujność. Mężczyzna był nerwowy, próbował wychodzić z pojazdu i chował jakieś przedmioty do kieszeni. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie torebki foliowe z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. W pojeździe mundurowi znaleźli również dwa młynki do rozdrabniania suszu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania 22-latka funkcjonariusze odnaleźli dwa, szczelnie zamykane słoiki, w których mężczyzna chował susz roślinny. Zabezpieczone również zostały pieniądze w banknotach oraz bilonie, puste torebki foliowe, 3 wagi elektroniczne oraz szklane rurki. Łącznie policjanci odnaleźli ponad 42 gramy marihuany oraz prawie 33 gramy metamfetaminy. Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz udostępnianie środków odurzających innej osobie usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd wobec 22-latka zastosował 3-miesięczny areszt. Teraz odpowie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • słoiczek z metalowym zamknięciem z zawartością suszu roślinnego
  • zabezpieczone przedmioty w tym susz roślinny, szklane rurki w kartonowym pudełku
  • pieniądze zabezpieczone podczas przeszukania u zatrzymanego
  • susz roślinny w torebkach foliowych zabezpieczone w trakcie przeszukania
  • monety 5 złotowe spakowane do foliowych woreczków w metalowej puszce zabezpieczone w trakcie przeszukania u zatrzymanego
  • woreczki foliowe w pudełku kartonowym zabezpieczone w trakcie przeszukania
  • słoiczki z zawartością suszu roślinnego
  • policjant prowadzący zatrzymanego
  • torebki foliowe z zawartością białego proszku na tacy wagowej