Policyjny pilotaż rodziców z chorym dzieckiem - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Policyjny pilotaż rodziców z chorym dzieckiem

Policjanci z wieluńskiej drogówki udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą rodzicom wiozącym do lekarza chorego 7-letniego syna, który tracił przytomność. Dzięki policjantom dziecko szybko i bezpiecznie trafiło pod opiekę medyków.

22 lutego 2021 roku przed godziną 10.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy pełniąc służbę na terenie Wielunia na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Sikorskiego zauważyli nissana, którego kierowca wyprzedzał inne samochody. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Zatrzymali kierowcę do kontroli. Szybko okazało się, że 37- latek jechał wraz żoną i 7- letnim synem, który natychmiast wymagał pomocy lekarskiej. Z relacji rodziców wynikało, że stan zdrowia dziecka nagle się pogorszył, chłopiec tracił przytomność. Młodszy aspirant Marek Bator i sierżant sztabowy Przemysław Wielgosiński wiedzieli, jak ważny jest czas w tej sytuacji. Przekazali informację oficerowi dyżurnemu wieluńskiej komendy i natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. Wsiedli w radiowóz i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych eskortowali rodzinę z chłopcem do jednej z wieluńskich placówek zdrowia. Tam dziecku została udzielona fachowa pomoc lekarska.

 

  • zdjęcie przedstawiające parking przed wieluńską komendą Policji i zaparkowany przed budynkiem radiowóz policyjny. Przed radiowozem stoją dwaj umundurowani policjanci drogówki.
  • zdjęcie przedstawiające parking przed wieluńską komendą Policji i zaparkowany przed budynkiem radiowóz policyjny. Przed radiowozem stoją dwaj umundurowani policjanci drogówki.