Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka akcja kryminalnych

Zaangażowanie, dociekliwość i szybkie działanie śledczych z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pozwoliło ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju. Decyzją sądu mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

15 lutego 2021 roku, około godziny 4.00 dyżurny miasta został powiadomiony o napaści na kobietę w rejonie skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Łęczyckiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji. Funkcjonariusze podczas rozmowy z 56-latką ustalili, że sprawca zaszedł ją od tyłu, złapał za szyję, przewrócił na ziemię i ukradł torebkę. Pokrzywdzona powiedziała policjantom, że miała w niej portfel, dokumenty, kartę bankomatową oraz klucze od mieszkania. Tego samego dnia do akcji wkroczyli kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania potencjalnego sprawcy od nagrań z monitoringu miejskiego. Śledczy analizując zapis z kamer ustalili dokładny przebieg zdarzenia oraz rysopis napastnika. Krok po kroku prześledzili jego drogę ucieczki oraz sprawdzali miejsca, w których przebywał zaraz po zdarzeniu. 17 lutego 2021 trop doprowadził ich na ulicę Poznańską, gdzie w jednym z bloków mógł przebywać napastnik. Kryminalni rozpoczęli obserwację okolicy. W pewnej chwili zauważyli, że z posesji wychodzi mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi sprawcy z nagrania. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali 27-latka i wspólnie poszli do jego mieszkania. Podczas przeszukania znaleźli odzież, w którą sprawca był ubrany podczas rozboju. Mężczyzna uparcie nie przyznawał się do popełnienia przestępstwa, jednak fakty i zabezpieczone dowody mówiły same za siebie. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Okazało się, że 27-latek był w przeszłości wielokrotnie notowany. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

  • Dwóch policjantów, ubranych w kurtki zimowe- czerwoną i czarną, ma założone kaptury na głowie oraz żółte kamizelki z napisem Policja. Policjanci wraz z zatrzymanym są odwróceni tyłem do aparatu. Zatrzymany mężczyzna  ma z tyłu założone kajdanki . Ubrany jest w szarą bluzę, w granatową kamizelkę oraz niebieskie spodnie. Zdjęcie jest zrobione przed komisariatem.
Powrót na górę strony