Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali 21- latka, który przewoził w aucie ponad 41 gramów suszu marihuany. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

23 lutego 2021 roku mundurowi z wieluńskiej drogówki w trakcie służby zwrócili uwagę na volkswagena golfa, który w miejscowości Nowy Świat wyprzedzał ciąg jadących przed nim samochodów, nie stosując się do znaków drogowych. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą volkswagena i zatrzymali go do kontroli drogowej w rejonie stacji paliw w Rychłowicach. Podczas przeprowadzonej kontroli mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie 21- letniego kierowcy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest on trzeźwy. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu, plecak i odzież kierującego w poszukiwaniu zakazanych substancji. W samochodzie oraz przy 21- latku funkcjonariusze zabezpieczyli szklany słoik oraz plastikowe opakowanie, w których było ponad 41 gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. Młody mężczyzna został zatrzymany, ponadto pobrano mu krew do badań, aby określić czy kierując samochodem znajdował się pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 21- latkowi zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu  teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po badaniach krwi okaże się również, czy usłyszy dodatkowe zarzuty za kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających.


 

  • umundurowany policjant prowadzi zatrzymanego po korytarzu w wieluńskiej komendzie
  • policjant siedzący przy biurku zabezpieczający znalezione w trakcie przeszukania przedmioty słoik, plastikowe opakowanie zawierające susz roślinny i wagi