Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy znalazca karty odpowie za włamanie

17 lutego 2021 roku kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 19-latka, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej dokonał zakupów. W ten sposób włamał się na konto prawowitego właściciela uszczuplając je o kilkaset złotych. Podejrzany usłyszał łącznie sześc zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku 2020 roku mieszkaniec powiatu łęczyckiego zagubił kartę płatniczą. Gdy zorientował się, że stan środków na koncie został uszczuplony o kilkaset złotych zawiadomił policję. Okazało się, że w ciągu jednego dnia, ktoś posłużył się nią 6 razy poprzez płatność zbliżeniową w kilku punktach na terenie Łęczycy. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Dzięki ich determinacji i skrupulatnej pracy zebrany materiał dowodowy pozwolił dowieść, że użytkownikiem karty był 19-letni mieszkaniec pow. łęczyckiego. 17 lutego 2021 roku nieuczciwy znalazca został zatrzymany. Łącznie usłyszał szczęść zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę

Powrót na górę strony