Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz multirecydywista aresztowany

Policjanci z I Komisariatu w Łodzi zatrzymali sprawcę włamań się do piwnic. 35-latek działał na terenie niemal całego miasta. Wstępnie wartość skradzionego mienia szacowana jest na ponad 50 tysięcy złotych. W przeszłości wielokrotnie łamał prawo. Obecnie działał w warunkach multirecydywy. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany.

22 lutego 2021 roku śródmiejscy policjanci pojechali na ulicę Wólczańską w Łodzi aby zatrzymać wytypowanego przez nich sprawcę włamań do komórek. Do zdarzeń dochodziło na przestrzeni ostatnich tygodni. Decyzja o zatrzymaniu, poprzedzona była żmudną pracą operacyjną. Policjanci dzień po dniu skrupulatnie analizowali kolejne poszlaki, zbierali dowody, typowali sprawców. Jednym z nich był wielokrotnie w przeszłości notowany 35-latek. Ustalili, miejsca gdzie może przebywać. Wśród nich była kamienica przy ulicy Wólczańskiej. Poddali ją dyskretnej obserwacji. Około godziny 11.00 mundurowi zauważyli jadącego na rowerze podejrzanego mężczyznę. Ten na ich widok usiłował uciec. Okazało się, że na skradzionym jednośladzie, wracał z kolejnego skoku dzierżąc w dłoni skradzioną walizkę. Podczas rozpytania, wielokrotnie zmieniał wersję co do powodu jego obecności w tym rejonie jak i pochodzenia rzeczy które miał przy sobie. Zachowywał się bardzo nerwowo chciał się oddalić. Nie chciał podać adresu przebywania, ani wyjaśnić do jakiego lokalu ma przy sobie klucze. Na niewiele mu się to zdało, policjanci bardzo szybko dopasowali je do właściwych drzwi. Po przeszukaniu pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli część pochodzących z kradzieży przedmiotów, między innymi akcesoria samochodowe i rowerowe. Kolejne łupy w postaci sprzętu sportowego, rowerów, sprzętu muzycznego i narzędzi budowlanych, podejrzany składował w piwnicy. Jak ustalili policjanci 35-latek w okresie od połowy stycznia do dnia, w którym został zatrzymany kilkakrotnie włamywał się do piwnic na terenie miasta i po pokonaniu zabezpieczeń, kradł co cenniejsze przedmioty. Wartość skradzionego mienia wstępnie szacowana jest na blisko 55 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży, grozi mu, w związku z recydywą do 15 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa, policjanci z I Komisariatu prowadzą dalsze czynności, zmierzające do ustalenia rzeczywistej liczby przestępstw, wartości strat, oraz sprawców biorących w nich udział.

Jednocześnie funkcjinariusze zwracają się do osób, które w ostatnim czasie utraciły swoje dobra w wyniku włamania do piwnicy i do tej pory nie zgłosiły tego faktu, o kontakt z I Komisariatem Policji ulica Sienkiewicza 28/30 , telefonicznie pod numerem całodobowym 47 841 14 00


 


 


 

  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego sprawcy włamań
Powrót na górę strony