Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator damskiego portfela zatrzymany przez rawską policję

Rawscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzewanego o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i kartami bankomatowymi. Z uwagi na kolejne tego typu przestępstwo, podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenie doszło 5 marca 2021 roku na jednej z ulic w Rawie Mazowieckiej. Rawianka podczas robienia zakupów zorientowała się, że nie ma przy sobie portfela z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Nie wiedziała co się z nim stało, choć wczesniej miała je w torebce. Po powrocie do domu zablokowała dokumenty. Ustaliła również na bilingu bankowym, że ktoś dokonuje płatności jej kartą. Sprawę natychmiast zgłosiła do rawskiej komendy. Mundurowi pracujący na miejscu zgłoszenia ustalili  położenie wszystkich kamer monitoringu znajdujących się w obrębie sklepu, w którym płacono skradzioną kartą. Ustalili w rozmowach z ekspedientkami, iż przywłaszczenia portfela mógł dopuścił się mężczyzna znany funkcjonariuszom z wcześniejszych  kradzieży.  Zgromadzili wszystkie dowody w sprawie po czym tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali wytypowanego mieszkańca Rawy. 34-latek przyznał się do przywłaszczenia portfela. Twierdził, że znalazł go leżącego na chodniku przy jednym ze sklepów. Wszystkie pieniądze, które były w środku około 460zł wydał, jak również kilkukrotnie płacił kartą zbliżeniowo. Amator cudzej własności działający w tzw. warunkach recydywy usłyszał już zarzut , za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  • policjant w kamizelce odblaskowej z napisem policja prowadzi po schodach zatrzymanego mężczyznę z założonymi kajdankami na rękach
Powrót na górę strony