Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Brzezin wyróżnieni przez Ministra SWiA

- Usłyszeliśmy historię dziesięciu dzielnicowych wyróżniających się postawą służby – powiedział minister Mariusz Błaszczak nagradzając funkcjonariuszy, którzy często podejmowali niebezpieczne interwencje w prywatnym czasie. - To jest właśnie etos służby, który staramy się przywrócić i umocnić w polskiej policji. To buduje zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy - zaznaczył Mariusz Błaszczak podkreślając wyjątkowe zachowanie policjantów. Minister przypomniał również, że pracę mundurowych docenili uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy wiwatowali na cześć funkcjonariuszy. - To dowód na to, że polska policja zmienia się w dobrym kierunku – podkreślił szef MSWiA.

Wyróżnienia otrzymali:

mł. asp. Bartosz Hammerling  dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wieluniu, który kilkakrotnie ratował życie osobom chcącym popełnić samobójstwo.
mł. asp. Krzysztof Ciszyński dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Funkcjonariusz we wrześniu obezwładnił nietrzeźwego mężczyznę, który piłą spalinową groził mieszkańcom wsi Wierzbno.  
mł. asp. Kamil Janik oraz sierż. sztab. Agnieszka Henzel dzielnicowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII. Funkcjonariusze w sierpniu uratowali życie mężczyźnie usiłującemu popełnić samobójstwo.
st. asp. Grzegorz Makuła dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Funkcjonariusz we wrześniu odnalazł 81-letniego mężczyznę i udzielił mu pierwszej pomocy. 
mł. asp. Łukasz Małkus oraz mł. asp. Sławomir Stańczyk  dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Funkcjonariusze w sierpniu interweniowali podczas awantury domowej. Na miejscu agresywny mężczyzna  chwytając odcięty gumowy wąż wraz butlą gazową podpalił ulatniający się gaz i zagroził wysadzeniem budynku. Policjanci najpierw ewakuowali mieszkańców, a później obezwładnili agresywnego mężczyznę.
sierż. sztab. Iwona Ordak dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, która po służbie obezwładniła mężczyznę  poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.
st. sierż. Kamil Wojtasik dzielnicowy Komisariatu Policji w Poczesnej. Policjant po służbie uratował życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.
sierż. Żaneta Migas dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Funkcjonariuszka zorganizowania zbiórki odzieży dla dzieci z potrzebujących rodzin na terenie Żar. Akcja ogłoszona w II kwartale tego roku na jednym z portali społecznościowych spotkała się z dużym zainteresowaniem i zrozumieniem lokalnej społeczności. 

(MSWiA / ms)

  • MSWiA, KGP i wyróżnieni dzielnicowi
  • MSWiA, z-ca KGP i wyróżnieni dzielnicowi
  • Z-ca KGP
  • grawer dla dzielnicowego
  • grawer dla dzielnicowego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.28 MB)

Powrót na górę strony