Pijany i bez uprawnień - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Pijany i bez uprawnień

Policjanci z Poddębic uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy lanosa. Mężczyzna jechał przez miejscowość Pęczniew, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. O losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje sąd.

31 marca 2021 roku o godzinie 10:30, funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Daewoo Lanos. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie jest jednym ze zjawisk, które w znacznym stopniu wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego wzbudza nasze podejrzenie, powinniśmy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.