Pabianiccy policjanci sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Pabianiccy policjanci sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń

Policjanci z pabianickiej komendy nie ustają w działaniach zmierzających do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych, oraz środków komunikacji zbiorowej na terenie powiatu. Mundurowi apelują, aby w okresie przedświątecznym zachować dystans społeczny i stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

W związku z bardzo wysokim przyrostem dziennej liczby zachorowań Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie wprowadzonych zasad bezpieczeństwa. Niestety, funkcjonariusze w trakcie swojej pracy wielokrotnie spotykają osoby, które bagatelizują problem i nie chcą stosować się do wprowadzonych ograniczeń. Pabianiccy mundurowi od początku marca 2021 roku interweniowali 263 razy w stosunku do osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Bardzo często wynikiem takich spotkań był mandat karny lub skierowany wniosek do sądu. Policjanci wspólnie ze Strażą Miejską podjęli zdecydowane kroki, ku temu by ograniczyć transmisję wirusa. Funkcjonariusze każdego dnia prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowych, hoteli, restauracji, siłowni. Do tej pory nie ujawnili nieprawidłowości, jednak w przypadkach rażących naruszeń będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych. Mundurowi czuwają również nad tym, by osoby przebywające na kwarantannach stosowały się do zasad i pozostawały w domach. Za nieprzestrzeganie tych obostrzeń grozi grzywna do 5000 złotych albo też kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładana przez sanepid.

Przypominamy, aby stosować się do zasady "dystans, maska, dezynfekcja", w celu zmniejszenia ilości zachorowań, a tym samym przetrwania tego trudnego czasu.