Działania „PIRAT” – na terenie miasta Łodzi - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Działania „PIRAT” – na terenie miasta Łodzi

9 kwietnia 2021 roku w godzinach 10:00 – 22:00, na terenie Łodzi zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Pirat”, koordynowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.Celem działań będzie ujawnianie rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, a w szczególności egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Taktyka tych działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory w miejscach  i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie. Tego dnia do Łodzi, do wsparcia policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMPi Zespołu „Speed” KWP, skierowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego z ościennych powiatów.

 

Należy przypomnieć, że na terenie miasta Łodzi w 2020 roku doszło do 918 wypadków drogowych (tj. 38% wszystkich z całego garnizonu łódzkiego), w wyniku których zginęły 24 osoby a 1040 zostało rannych.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości skutkuje mandatem karnym w kwocie do 500 złotych oraz do 10 pkt. Natomiast przekroczenie jej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym dodatkowo zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy w trybie administracyjnym.