By uwolnić miasto od Tir-ów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

By uwolnić miasto od Tir-ów

Policjanci piotrkowskiej drogówki kolejny raz prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na kierowców pojazdów ciężarowych. Działania objęły teren Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego, gdzie policjanci pojawili się na wyznaczonych drogach, na których występują ograniczenia związane z ruchem samochodów ciężarowych.

Samochód ciężarowy to pojazd samochodowy  przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków. Jeżdżące po mieście duże ciężarówki o masie kilkunastu ton niszczą nawierzchnię dróg ale też są sporym utrudnieniem dla mieszkańców powodując utrudnienia w ruchu.

W poniedziałek, 26 kwietnia 2021 roku w godzinach 6.00-22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy sprawdzali czy pojazdy ciężarowe poruszające się ulicami Piotrkowa wjechały do miasta docelowo. Mundurowi w trakcie akcji skontrolowali łącznie 18 samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Z tej liczby 11 tirów wjechało na teren miasta docelowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci ujawnili 7 kierujących, którzy naruszyli przepisy ograniczające ruch pojazdów ciężarowych. Wjazdy pod zakaz zakończyły się mandatami, za niezastosowanie się do znaku drogowego B-5. Funkcjonariusze sprawdzali również ważność badań technicznych, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących ciężarówkami. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd ciężarowy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci ukarali mandatem kierowcę Scanii, który pół godziny przed południem spowodował kolizję na sulejowskim rondzie. Policjanci ustalili, że przyczyną zderzenia ciężarówki z suvem była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przez kierowcę Scanii.

 

Dagmara Mościńska

  • na zdjęciu widać policyjny radiowóz a przed nim zatrzymany do kontroli pojazd ciężarowy
  • policjant kontroluje pojazd ciężarowy
  • na pierwszym planie policyjny radiowóz, dalej pojazd ciężarowy kontrolowany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego
  • na zdjęciu widać policjanta stojącego przy kabinie pojazdu ciężarowego
  • policjanci piotrkowskiej drogówki w radiowozie podczas działań kontrolno-prewencyjnych ,,Tir"
  • na pierwszym planie widać oznakowany radiowóz ruchu drogowego , dalej kontrolowany przez policjantów tir
  • na zdjęciu widać policjantów kontrolujących kierowcę pojazdu ciężarowego, za pojazdem ciężarowym  policyjny radiowóz
  • na zdjęciu widać dwóch policjantów stojących przy kabinie kontrolowanego pojazdu ciężarowego