Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale uszkodzili audi

Sieradzcy policjanci zatrzymali dwóch wandali, którzy uszkodzili audi. 34–latek wybił w nim szybę , natomiast tydzień później jego 33–letni kolega zarysował karoserię. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 18 tysięcy złotych. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu 2021 roku sieradzka policja otrzymała dwa zgłoszenia o uszkodzeniu samochodu audi Q5 zaparkowanego przed posesją w centrum Sieradza. Do pierwszego zdarzenia doszło 10 kwietnia 2021 roku, kiedy sprawca zarysował karoserię samochodu. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 10 tysięcy złotych. Tydzień później w tym samym pojeździe ktoś wybił przednią szybę, której wartość oszacowana została na 8 tysięcy złotych. Pracujący na miejscu tych zdarzeń policjanci  z grupy dochodzeniowo - śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny oraz  zabezpieczyli ślady związane z  uszkodzeniami. Rozpracowaniem sprawy zajęli się sieradzcy kryminalni. Wkrótce wpadli na trop dwóch  mieszkańców Sieradza w wieku 33 i 34 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. 26 kwietnia 2021 roku pod ustalonym wcześniej adresem zastali typowanego  34-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zrysowania karoserii audi.  Jak wyjaśnił był wtedy pod działaniem alkoholu.  Prosto z policyjnej celi trafił do Zakładu Karnego. Trzy dni później zatrzymany został drugi z mężczyzn, podejrzewanych o uszkodzenie audi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, bowiem okazało się, że był to drugi z wandali. 33–letni sieradzanin po usłyszeniu zarzutów przyznał się, że kamieniem rzucił w przednią szybę samochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • W pomieszczeniu służbowym policjant, ubrany w kamizelkę odblaskową z napisem policja, wykonuje odciski palców sprawcy kradzieży pieniędzy. Policjant trzyma jego prawą dłoń, która przykłada do skanera. Mężczyzna stoi tyłem, ubrany jest w czarną bluzę, w pomieszczeniu widać sprzęt komputerowy stojący na biurku,
Powrót na górę strony