Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

30 kwietnia 2021 roku radomszczańscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 47 – letniego podopiecznego Stowarzyszenia Centrum Pomocy “PANACEUM” znajdującego się na terenie gminy Gidle. Wobec realnej obawy o zdrowie i życie mężczyzny rozpoczęto poszukiwania.

Przedmajówkowy piątek 30 kwietnia 2021 roku dla wielu policjantów z Radomska był dniem wzmożonych działań w terenie związanych z zaginięciem mężczyzny. Akcję wsparli  funkcjonariusze z Oddziału Prewencji w Łodzi, z komendy powiatowej w Pajęcznie oraz przewodnik z psem tropiącym.  Łącznie w teren wyruszyło ponad 120 policjantów, wyjechało kilkadziesiąt radiowozów. Działania naziemne były dodatkowo wspomagane również przez policyjny patrol z pokładu śmigłowca.  Czynny udział wzięli też strażacy ochotnicy z kilku okolicznych jednostek. Akcja poszukiwawcza była prowadzona głównie w terenie leśnym, co stanowiło dodatkowe utrudnienie, gdyż każdy niemal metr musiał być dokładnie sprawdzony. Profesjonalizm, doświadczenie i ogromne zaangażowanie mundurowych przyczyniły się do szczęśliwego finału.

Po godzinie 19.00 w miejscowości Piaski, położonej w gminie Gidle radomszczańscy kryminalni odnaleźli mężczyznę. W rozmowie z nim usłyszeli, że chodził on po lesie i przyległych polach, ale w pewnym momencie zgubił się i  nie mógł odnaleźć drogi powrotnej do ośrodka, z którego się oddalił.

Taki szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej ucieszył i policjantów i opiekunów 47-latka.

  • stojące wzdłuż drogi przy lesie oznakowane radiowozy policyjne typu bus
  • umundurowani policjanci przeszukujący las
  • policyjny czerwony  śmigłowiec w locie nad lasem
Powrót na górę strony