Śmiertelny wypadek na początek majowego weekendu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Śmiertelny wypadek na początek majowego weekendu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło około godziny 3.30 w sobotę 1 maja 2021 w miejscowości Jamno. Mimo reanimacji śmierć poniósł potrącony 48-letni rowerzysta.

Do zdarzenia doszło w nocy na prostym odcinku drogi w nieoświetlonym terenie. Jak wynika z wstepnych ustaleń 21-letni kierujący oplem astra ( trzeźwy)  , jadąc w kierunku Łodzi drogą krajową nr 14 potrącił   48-letniego rowerzystę, który jechał w tym samym kierunku. Po wypadku kierowca auta zadzwonił na 112 i podjął reanimację, którą przejął patrol policji a nastepnie załoga karetki pogotowia.Niestety ok 4.30 lekarz stwierdził zgon. Rowerzysta nie miał kamizelki odblaskowej, ubrany był na ciemno. Trwa ustalanie czy miał włączone w jednosladzie światła.Policjanci przeprowadzili z udziałem prokuratora oględziny, wykonali szkic, dokumentacją fotograficzną. Ustalają ewentualnych świadków.

Apelujemy o szczególną ostrożność a pieszych i rowerzystów prosimy o noszenie elementów odblaskowych. One naprawdę mogą uratować życie !