Majówka 2021 za nami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Majówka 2021 za nami

W ciągu czterech dni tegorocznej majówki na drogach województwa łódzkiego doszło do 21 wypadków. w których rannych zostało 24 osoby a 2 poniosły śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 99 nietrzeźwych kierujących.

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i pomimo ogłoszonego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii nie można wykluczyć zwiększenia natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego oraz związanego z tym ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku policyjne działania „Majówka 2021” rozpoczną się w piątek 30 kwietnia i potrwają do poniedziałku 3 maja.

Przypominamy, że nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.

Wyruszając w każdą drogę oprócz standardowego wyposażenia, zabierzmy rozsądek. To gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu!

Wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
Zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
Starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy,
Zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
Stosujmy się do poleceń policjantów, przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
Uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.

W roku 2020 okresie tych 4 newralgicznych dni na terenie woj. łódzkiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których rannych zostało 29 osób a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.