Weekend majowy 2021 za nami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Weekend majowy 2021 za nami

Długi weekend to czas intensywnej pracy rawskich policjantów. Na drogach naszego regionu - w trakcie 4 minionych dni - doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna, do 3 kolizji i 3 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej.

Podczas majówki, jak co roku nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy postanowili wyjechać na odpoczynek czuwali głównie policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Na trasach komunikacyjnych pojawiło się znacznie więcej patroli oznakowanymi radiowozami .Policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących, prędkość, czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach.

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu rawskiego doszło do 1 wypadku, trzech kolizji oraz 3 zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h przez co stracił uprawnienia na 3 miesiące. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali również do kontroli jednego kierującego, który nie posiadał prawa jazdy oraz jeden kierujący był nietrzeźwy. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, nałożyli 52 mandaty karne, pouczyli 14 osób i zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

  • napis policja na bocznych drzwiach radiowozu