Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyła 7 samochodów

Determinacja, dociekliwość, sumienność to cechy dobrego policjanta. Dzięki takiej postawie opoczyńskich policjantów, zatrzymano i przedstawiono zarzut kobiecie, która zniszczyła siedem samochodów osobowych zaparkowanych na parkingu przed jednym z opoczyńskich osiedli. Właściciele straty wycenili na łączną sumę 4350 zł. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta w ręce policjantów wpadła na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 2 maja 2021 roku, uwagę funkcjonariuszy z opoczyńskiego wydziału kryminalnego zwróciła kobieta, która dość nietypowo się zachowywała. Spacerowała pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Okazało się, że 32 latka ostrym przedmiotem rysowała powłokę lakierniczą zaparkowanego pojazdu. Została zatrzymana do wyjaśnienia swojego irracjonalnego zachowania.

 Dalsze czynności w sprawie realizowali już policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego. Okazało się, że  to nie jedyne przewinienie opocznianki. Policjant prowadzący sprawę,  ustalił jeszcze  kolejnych sześć osób, których pojazdy zostały przez zatrzymaną w ten sam sposób uszkodzone.  Łączna suma strat jakie wyrządziła 32 latka opiewają na kwotę 4350 złotych.

Podczas przesłuchania  kobieta nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Wyraziła skruchę. W myśl obowiązujących przepisów, zniszczenie mienia zagrożone jest karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana pod ocenę opoczyńskiego sądu.

 

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony