Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dbajmy o zdrowie mimo złagodzenia obostrzeń !

Funkcjonariusze z łódzkiej komendy nadal kontrolują respektowanie nakazów i zakazów przez łodzian. Mimo, że są złagodzone, obostrzenia wciąż trwają! Od 15 maja zmianie uległy m.in. zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Są także inne ograniczenia.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w weekend kontrolowali m.in. targowiska i galerie handlowe. Szczególną uwagę zwrócili także na ulicę Piotrkowską, gdzie zwłaszcza młodzi ludzie tłumnie przemieszczali się wśród otwartych restauracyjnych ogródków gastronomicznych. Przypominamy, że pandemia trwa i nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki obowiązuje w pomieszczeniach zamkniętych, np. w transporcie zbiorowym czy w sklepach. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie i innych. Tylko w sobotę, 15 maja 2021 roku, na terenie Łodzi , w związku z  nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach gdzie jest to nadal  nakazane, policjanci pouczyli 16 osób, ukarali mandatem 28 a w 3 przypadkach zostana skierowane wnioski do sądu.  Nie ryzykujmy życia i zdrowia ! W tym samym dniu na Covid 19 zmarło w naszym województwie 20 osób a 242 zostały zarażone.W izolacji pozostawało 2876 osób a w kwarantannie 8945.

 

Zmiany obowiązujące od 15 maja

Zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

Dozwolona została działalność gastronomii zewnętrznej (na świeżym powietrzu), przy zachowaniu dystansu między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m., licząc od powierzchni stolika).

Dozwolona została działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dopuszczalna jest również aktywność sportowa na świeżym powietrzu z udziałem max. 25% publiczności.

Zmiany obowiązujące od 21 maja

W dalszej kolejności dopuszczalna staje się działalność kin, teatrów, oper, filharmonii, przy maksymalnie 50% obłożeniu i zachowaniu reżimu sanitarnego, m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki. Uczestnicy wydarzeń w tych miejscach nie mogą w tych pomieszczeniach spożywać napojów lub posiłków.

Zmiany obowiązujące od 28 maja

Pod koniec maja przywrócona zostaje działalność gastronomii wewnętrznej – w lokalu przy max. 50% obłożenia, z zachowaniem dystansu między stolikami. Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie) mogą się odbywać z max. 50 osobami (do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).

Wraca działalność krytych obiektów sportowych dla wszystkich z zachowaniem odpowiednich limitów oraz zasad reżimy sanitarnego.

Stopniowo zmianie i złagodzeniu ulegają obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19. Jednak nie oznacza to, że już możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad, interweniują i będą niezmiennie interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować gwałtownym ponownym rozprzestrzenieniem się choroby.

 

  • Policjanci w markecie kontrolujący noszenie maseczek
  • Policjanci w markecie kontrolujący noszenie maseczek
  • Policjanci w markecie kontrolujący noszenie maseczek
Powrót na górę strony