Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

16 czerwca 2021 roku, w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem było zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Łącznie na terenie województwa łódzkiego ujawnili 1032 wykroczenia, w tym 181 popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów.

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów), jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęto miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania te, kolejny raz, wspierane są przez firmę Screen Network S.A., która na swoich ekranach, znajdujących się na terenie kraju, emitowała spot przypominający kierującym o przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie prowadzono przedsięwzięcia informacyjno-edukacyjne, w ramach których policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie znajomości i przestrzeganiu przepisów. Na terenie woj. łódzkiego w tym dniu policjanci ujawnili 1032 wykroczenia, w tym 143 popełnione przez pieszych, 131 przez rowerzystów, 169 przez kierujących wobec pieszych oraz 12 przez kierujących wobec rowerzystów. 410 sytuacji dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Z całą pewnością takie działania będą powtarzane.

Przypominamy o zamianach w przepisach:
https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/203728,Bezpieczenstwo-Na-Drodze-wybrane-zmiany-w-przepisach-ruchu-drogowego-od-1062021-.html

mł. insp. Joanna Kącka

Powrót na górę strony