Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój

Policjanci z opoczyńskiej komendy ustalili i zatrzymali 26-letniego letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna, grożąc ofierze, zabrał mieszkańcowi Tomaszowa Maz. zegarek oraz chciał zmusić mężczyznę do wypłaty z konta bankowego kilkaset złotych. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów pionu dochodzeniowo- śledczego oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego, dzień po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany. Decyzją sądu, 26-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 Zdarzenie miało miejsce 14 czerwca 2021 roku, o godz. 21.15,   w okolicy dworca PKP w Opocznie. Napastnik grożąc, zażądał aby 39-latek oddał mu swój zegarek. Mężczyzna w obawie o swoje życie i zdrowie wykonał polecenie. Następnie sprawca zażądał od tomaszowianina aby poszedł z nim do najbliższego bankomatu. Napastnik oczekiwał, że 39-latek wypłaci pieniądze ze swojego konta bankowego i mu je odda. Na szczęście mężczyzna zdołał wyrwać się napastnikowi i o całej sytuacji powiadomił opoczyńskich policjantów. Mundurowi od razu przystąpili do ustalenia tożsamości przestępcy. Praktycznie przez całą noc od momentu zgłoszenia skrupulatnie, krok po kroku, docierali do kolejnych informacji, dowodów, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia tożsamości napastnika. Wysiłki policjantów przyniosły rezultaty. Sprawcą rozboju okazał się 26-letni  mieszkaniec  Łodzi, obecnie przebywający w Opocznie.  Policjanci odzyskali skradziony 39-latkowi zegarek. Dodatkowo w trakcie prowadzonych przez policjantów ustaleń, okazało się, że 26-latek na swoim koncie ma także kradzież roweru. Mężczyzna  był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Decyzją Sądu  na wniosek prokuratora, wobec 26-latka zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności . Dodatkowo  odpowie za kradzież roweru.

 

asp.szt. Barbara Stępień

  • dwóch policjantów po cywilnemu prowadzi zatrzymanego na dziedzińcu komendy
Powrót na górę strony