Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2021 ze służbami mundurowymi.

26 czerwca 2021 roku w związku z zakończeniem roku szkolnego na parkingu przy Aquaparku ”Fala” odbył się briefing prasowy poświęcony bezpiecznym wakacjom.

W trakcie spotkania policjanci łódzkiej drogówki przybliżyli aspekty bezpiecznej podróży. Wskazali jak ważne są kontrole autobusów kolonijnych, wymienili jakie elementy maja wpływ na bezpieczna podróż autokarem, gdzie rodzic lub opiekun może zgłosić taka kontrolę i jak samemu na stronie http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl sprawdzić autokar.  Policjanci mówili również jak do podróży powinien przygotować się kierujący oraz na co zwrócić uwagę w pojeździe przed długą trasą. Funkcjonariusze policji przypomnieli również o wprowadzonych w dniu 1 czerwca 2021 roku przepisach m.in. dotyczących zachowania bezpiecznego odstępu na autostradach i drogach ekspresowych.

Rzecznik Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Łodzi przypomniał jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk wodnych i miejsc biwakowych w okolicach lasów. Podkreślił, że susze w sezonie letnim to wysokie ryzyko pożarów. Strażak wielokrotnie przypominał aby nie rozpalać ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi. Podkreślił, że przed wizytą w lesie należy każdorazowo na stronie internetowej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych sprawdzić stopień zagrożenia pożarowego lasu oraz miejsca objęte zakazem wstępu do lasu.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przypomniał, że przed wyjazdem należy zwracać uwagę na prawidłowe zabezpieczenie mieszkania upewniając się czy okna i drzwi zostały dobrze pozamykane. W przypadku dłuższej nieobecności zaapelował o pomoc najbliższych sąsiadów lub osób zaufanych, chociażby w zbieraniu pozostawianych ulotek. Policjant wspomniał o zagrożeniu jakim jest „URBEX”, który polega na zwiedzaniu zrujnowanych i opuszczonych budynków uczulając takich zwiedzających na potencjalne ryzyko jakim może być zawalenie budynku.

Wszyscy funkcjonariusze życzyli wyjeżdżającym dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

  • Policjant stoi za autokarem
  • policjant sprawdza podwozie autokaru
  • policjant stoi w przejściu między rzędami siedzeń w autokarze
Powrót na górę strony