Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Policjanci z komisariatu w Paradyżu oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy , zatrzymali 55-latka, u którego w pojeździe oraz w mieszkaniu odnaleźli broń palną ostrą, amunicję różnego kalibru, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Paradyżu, 27 czerwca 2021 roku, w miejscowości Malenie, podczas kontroli kierującego skodą octavią,  ujawnili myśliwską broń wraz z załadowaną amunicją. Ponieważ mężczyzna, u którego w pojeździe mundurowi znaleźli broń nie umiał wytłumaczyć jej pochodzenia, nie posiadał stosownych pozwoleń, o całej sytuacji powiadomieni zostali funkcjonariusze z opoczyńskiego wydziału kryminalnego, którzy wspólnie z policjantami z Paradyża przeszukali pomieszczenia zajmowane  55-latka.

Zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni myśliwskiej, układ luf broni myśliwskiej z podpiętą lunetą oraz wiatrówkę wraz z kilkudziesięcioma sztukami amunicji. Podejrzewany został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest Ustawa o Broni i Amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania  i cofania  pozwoleń  na  broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

 asp.szt. Barbara Stępień

 

  • zdjęcie przedstawia zabezpieczoną broń palną, typu strzelba dubeltówka oraz amunicję
Powrót na górę strony