Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek na motocyklu nie dopuszczonym do ruchu, bez uprawnień i z szeregiem wykroczeń

Koluszkowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 16-letniego motocyklistę, który prowadził pojazd nie dopuszczony do ruchu, kierował bez uprawnień i popełniał wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz sprawą zajmie się sąd.

28 czerwca 2021 roku tuż przed godziną 14:00 w Kurowicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Jak się okazało kierowcą pojazdu był 16-letni mieszkaniec gminy Koluszki. Jechał on motocyklem nie dopuszczonym do ruchu po drodze publicznej, nie mając uprawnień do kierowania pojazdem oraz poruszał się drogą dla pieszych i rowerzystów. Teraz sprawą nastolatka zajmie się sąd.

Policjanci apelują! Wiele ofiar wypadków z udziałem jednośladów to właśnie młodzi ludzie, zderzenie motocykla z samochodem czy inną przeszkodą może prowadzić do tragedii. Kierujący w takiej sytuacji nie ma wokół siebie żadnej ochrony, jego ciało jest narażone na silne urazy.  Często przyczynami zdarzeń jest: nieposiadanie uprawnień do kierowania pojazdem czy jazda pod wpływem alkoholu. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania. Kierujący jednośladami powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy.
W szczególności należy unikać brawurowej jazdy i stosowania się do ograniczeń prędkości. Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterka.

Stan techniczny motocykla:

Zanim wyjedziemy na drogę powinniśmy sprawdzić stan techniczny motocykla: przyjrzeć się oponom – określić ich zużycie, datę produkcji oraz ciśnienie wewnątrz. Następnie skontrolujmy zawieszenie pod kątem wycieków i sprawność oraz zużycie klocków hamulcowych.

Powrót na górę strony