Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na rzecz bezpieczeństwa przeprowadzili działania "Prędkość"

Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów prowadzili ponadpowiatowe działania, mające na celu reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Tego rodzaju wykroczenia nadal są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

30 września w godzinach 13.00 – 21.00, podczas akcji policjanci do pomiaru prędkości  wykorzystywali m.in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem  miejsc newralgicznych,  gdzie dochodzi do wypadków drogowych. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości z jaką poruszali się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych  zadań Policji. Nieprzestrzeganie  ograniczeń prędkości  przez kierujących nadal jest jedną z  przyczyn zdarzeń drogowych . W działania zostało zaangażowanych 22 funkcjonariuszy, którzy w czasie trwania akcji wylegitymowali 109 osób oraz skontrolowali tyle samo pojazdów. Policjanci nałożyli na kierujących 92 mandaty karne – w tym 74 za przekroczenie prędkości, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu i zastosowali 16 pouczeń. W trzech przypadkach stróże prawa zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymane zostały także 4 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych pojazdu lub w związku ze złym  złym stanem technicznym samochodów. Podczas trwania akcji nie ujawniono nietrzeźwych kierujących.

Tego typu działania będą prowadzone sukcesywnie na terenie całego województwa łódzkiego. 

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mogą grozić poważne konsekwencje włącznie z utratą prawa jazdy. Policjant może ukarać sprawcę wykroczenia grzywną w granicach:

•                     - 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty);

•                     - 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty);

•                     - 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów);

•                     - 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów);

•                     - 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł. (10 punktów).

 

 

  • policjantka podczas kontroli drogowej
Powrót na górę strony