Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny wypadek na A-1 - policjanci udzielali pomocy poszkodowanym

Do groźnego wypadku doszło na autostradzie A-1 na wysokości Tuszyna. Dwie osoby zostały ranne podczas dachowania toyoty. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z koluszkowskiej drogówki, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Obaj mężczyźni zostali hospitalizowani.

7 lipca 2021 roku tuż przed godziną 7:00 w Tuszynie w powiecie łódzkim wschodnim doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na 326 kilometrze autostrady A-1 w kierunku Łodzi dachowała toyota, którą podróżowało dwóch mężczyzn: 29-letni kierowca i 28-letni pasażer. Chwilę po zdarzeniu przypadkowi świadkowie próbowali pomóc poszkodowanym. Pierwszy na miejscu wypadku zjawił się patrol ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy, który natychmiast opatrzył rannych mężczyzn. Podróżujący toyotą zostali przetransportowani lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitali w Łodzi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuszynie. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, gdyż na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Policjanci dziękują wszystkim osobom, które zareagowały na zdarzenie drogowe i zatrzymały się w pobliżu, aby pomóc poszkodowanym.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci apelują:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i pasażerów, których przewozimy – korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, fotelików i podkładek, które ratują życie.

Nie przeceniajmy własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

  • przewrócone auto na środku jezdni, obok stoi umundurowany policjant i radiowóz oraz wozy strażackie, na pasie zieleni porozrzucane różne elementy
  • śmigłowiec stoi na drodze, obok niego ratownik medyczny
  • przewrócony samochód na boku leży na środku jezdni, obok stoją wozy strażackie, radiowóz i służby ratunkowe
Powrót na górę strony