Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzki policjant jako jedyny Polak sędziował walki bokserskie na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi spełnił swoje marzenia sędziując walki bokserskie podczas niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Do udziału w tak prestiżowym święcie sportowym, powołany został jako jedyny Polak, po trwających dwa lata eliminacjach. Jego profesjonalizm doceniony został także podczas Igrzysk. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji sędziów bokserskich.

Swoją przygodę ze sportem Sławek rozpoczął w 1983 roku, kiedy to jako młody chłopak zainteresował się boksem. Przez kilka kolejnych lat sumiennie i z dużym zaangażowaniem trenował, osiągając wiele sukcesów w ringu. Między innymi V-ce Mistrzostwo Polski GPS. W 1996 roku zdobył pierwsze uprawnienia sędziego. Skrupulatnie krok po kroku podnosił swoje kwalifikacje, zdobywając kolejne stopnie wtajemniczenia, aż do roku 2014, w którym przystąpił do egzaminu na 3 gwiazdkę, zdając go celująco, i tym samym wchodząc do elitarnego grona 3-gwiazdkowych sędziów AIBA. Chociaż sędziował na całym świecie, podczas Mistrzostw Europy, Świata i Kontynentalnych,  jak sam przyznał jego marzeniem były zawsze Igrzyska Olimpijskie, co ku ogromnej radości, ziściło sie w tym roku. Wraz z 36 sędziami z całego świata, w tym 11 z Europy, czuwał nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji.

W Japonii sędziował 7 walk w ringu i 30 na punkty. Prowadził walkę finałową w wadze super ciężkiej +91 kilogramów, pomiędzy zawodnikami z Uzbekistanu i USA,.co było dla niego, jak podkreslił, wielkim wyróżnieniem. Ze wzruszeniem przyjął informację o zajęciu drugiego miejsca w rankingu sędziów bokserskich na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Swoją pasję sportową sprawnie łączy ze służbą w policji, do której wstąpił na początku lat dziewięćdziesiątych.

Od początku związany był z komisariatem na łodzkim osiedlu Retkinia, gdzie przeszedł kolejne szczeble, zaczynając od służby patrolowej a na prowadzeniu dochodzeń kończąc. W 1998 roku po ukończeniu specjalistych szkoleń, przeszedł do Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Jak podkreśla praca technika nie jest łatwa i nie dla każdego. Natomiast przynosi wiele satysfakcji. Wielokrotnie wyselekcjonowany na miejscu zdarzenia ślad, jednoznacznie wpływał na identyfikację i zatrzymanie sprawców przestepstw. Za swoją sumienną służbę w 2013 roku odznaczony został Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, natomiast w tym roku otrzymał Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant.

Serdecznie gratulujemy, życząc wielu dalszych sukcesów.

 • Policjant wraz z bokserem Krzysztofem Włodarczykiem.
 • Walka bokserska, w ringu sędziuje policjant.
 • Łódzki policjant podczas ogłaszania wyników walki.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek podczas sędziowania.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek wraz z dwoma innymi sędziami prezentują dyplomy.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek siedzi na brzegu ringu.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek z policjantami w Tokio.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek przed fontanną w Tokio.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek prezentuje dyplom.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek stoi przed logo igrzysk.
 • Aspirant sztabowy Sławomir Milczarek stoi przed logo igrzysk.
Powrót na górę strony