Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces sierpniowej zbiórki krwi

Szlachetny cel niesienia pomocy potrzebującym zgromadził na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy aż 98 krwiodawców! Policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak” oraz mieszkańcy Łęczycy podzielili się najcenniejszym lekiem. Nie zabrakło także osób chcących poznać specyfikę służby w policji, a także zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

17 sierpnia 2021 roku mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi od godziny 8 zaparkował na Placu Tadeusza Kościuszki. Chęć niesienia pomocy przyciągnęła aż 98 darczyńców, z których po weryfikacji krew oddało 75. Wśród nich obecni byli policjanci i pracownicy łęczyckiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy – mł. insp. Zbigniewem Gruszczyńskim, przedstawiciele klubu  „Strażak”, a także mieszkańcy powiatu łęczyckiego. Krwiodawcy cierpliwie czekali na swoją kolej, choć z uwagi na ogromne zainteresowanie zbiórka zakończyła się o 4 godziny później niż planowano. Dzięki dobroczynności osób o wielkich sercach bank RCKiK w Łodzi wzbogacił się o blisko 34 litry życiodajnego płynu. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło stoiska łęczyckich funkcjonariuszy, którzy zachęcając do wstąpienia w szeregi policji, omówili etapy rekrutacji, wymogi jakie muszą spełniać przyszli kandydaci oraz procedurę składania dokumentów. W zorganizowanym stoisku spisowym rachmistrzowie czekali na zainteresowanych wypełnieniem obowiązku spisowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Dziękujemy za tak liczny odzew!

  • Zdjęcie przedstawia plakat Klubu HDK PCK „Strażak” przy OSP w Łęczycy z napisem „Nasza krew ratuje życie. Dołącz do nas zostań honorowym dawcą krwi”. Na drugim planie znajduje się oznakowany radiowóz policyjny.
  • Zdjęcie przedstawia dwie umundurowane policjantki stojące na tle radiowozu przy stoisku promocyjnym Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta rozmawiającego z mężczyzną w czerwonym polarze z logo Klubu HDK PCK „Strażak” przy OSP w Łęczycy. Mężczyźni czekają w kolejce do krwiobusu.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta znajdującego się na stanowisku pobierania krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa, z podłączoną aparaturą do pobierania krwi.
  • Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą kobietę ubraną w błyszczącą fioletową kurtkę oraz spodnie jeansowe, stojącą przy stoisku promocyjnym KPP w Łęczycy pomiędzy krwiobusem a radiowozem policyjnym.
  • Na zdjęciu grupa osób stojąca w kolejce do mobilnego punktu poboru krwi przy ratuszu miejskim.
  • Na zdjęciu grupa osób czekająca w kolejce do mobilnego punktu poboru krwi przy ratuszu miejskim, dwóch mężczyzn siedzi przy stoliku i wypełnia formularze.
  • Zdjęcie przedstawia dużą grupę osób czekającą w kolejce do oddania krwi w mobilnym punckie RCKiK w Łodzi.
  • Zdjęcie przedstawia zaparkowany pod Ratuszem w Łęczycy mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi, stojący obok radiowóz oraz banery promujące honorowe krwiodawstwo krwi. Przed krwiobusem licznie zgromadzona grupa osób.
Powrót na górę strony