Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potencjalny zabójca wyeliminowany z ruchu

Kutnowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Kutna, który kierował volvo i miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

 

 

9 października 2016 roku o godzinie 4.15 w miejscowości Leszczynek w gminie Kutno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowe volvo. Mimo wydawanych poleceń i sygnałów świetlnych kierowca nie zatrzymał się, a wyraźnie przyspieszył. Mundurowi podjęli próbę pościgu za uciekinierem.  Na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 60 i 92 pojazd przejechał na czerwonym świetle.  Jadąc dalej ulicą Łęczycką nagle skręcił w ulicę Matejki i tam uderzył w drzewo. Mężczyzna wysiadł z samochodu i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że kierujący miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W samochodzie znajdowało się jeszcze 4 mężczyzn. Wszyscy pod wpływem alkoholu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 19-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony