Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusują i wycinają drzewa z lasu

Poddębiccy policjanci zatrzymali wędkarza kłusownika, który działał na rzece Warcie. Funkcjonariusze z Krośniewic w powiecie kutnowskim wspólnie ze strażnikami leśnymi ujawnili złodzieja drewna.

Policjanci z Poddębic zatrzymali 3 mężczyzn, którzy kłusowali w obrębie ochronnym rzeki Warty. Przy sprawcach ujawniono wędki, ciężarki a także kotwiczki, które służyły im do tego procederu. Za nielegalny połów ryb grozi im teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

8 października 2016 roku o godzinie 8.30 w Łyszkowicach w gminie Pęczniew, w obrębie ochronnym rzeki Warty policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Sieradza w wieku 65, 44 i 23 lat, którzy przy pomocy wędek na tzw. „szarpaka” łowili ryby. Przy mężczyznach ujawniono wędki uzbrojone w kotwice ciężarki oraz haczyki. W pobliżu miejsca nielegalnego połowu ujawniono także złowione przez sprawców ryby w ilości 8 sztuk, które zostały potem wypuszczone do rzeki. Teraz w myśl ustawy za nielegalny połów ryb grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kłusownicy muszą też liczyć się z utratą zabezpieczonego do sprawy sprzętu./ st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267) foto policjant opisuje zabezpieczony sprzęt, zabezp. Sprzet

Krośniewiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który w lesie prowadził nielegalną wycinkę drzew.

9 października 2016 roku o godzinie 8.15 w lesie w miejscowości Rozopol funkcjonariusze Straży Leśnej zauważyli mężczyznę, który nielegalnie wycinał drzewo. Nieuczciwym drwalem okazał 42-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. O całym zdarzeniu strażnicy powiadomili funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krośniewicach, którzy w miejscu zamieszkania zatrzymanego, w budynku gospodarczym zabezpieczyli pocięte drewno.  Nadleśnictwo Kutno wartość strat nielegalnej wycinki oszacowało na kwotę 1000 złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w podwójnej wysokości skradzionego drewna.

 

  • zabezpieczone drewno
  • policjant opisuje zabezpieczony sprzęt
Powrót na górę strony