Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem

Łódzcy policjanci zatrzymali notowanego w przeszłości 22-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Skradzione podczas włamania elementy instalacji elektrycznej i chłodniczej z placówek handlowych , sprzedał w skupie złomu. Usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

31 sierpnia 2021roku około godziny 23.00 kryminalni z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali w mieszkaniu przy ulicy Odolanowskiej kompletnie zaskoczonego 22-latka, podejrzanego o kradzież z włamaniem. Na jego trop wpadli skrupulatnie analizując zebrane materiały dowodowe z ostatnich kradzieży , do których doszło w placówkach handlowych, na terenie Bałut. Także w sprawie kradzieży instalacji elektrycznej i chłodniczej ze sklepu przy ulicy Limanowskiego, która miała miejsce w lipcu tego roku.

Policjanci z dużą wnikliwością analizowali zebrane materiały, typowali sprawców. Dobre rozeznanie kryminalnych pozwoliło na zawężenie kręgu podejrzanych, do notowanego w przeszłości 22-latka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiadający stałego miejsca pobytu, może przebywać w budynku przy ulicy Odolanowskiej, gdzie wkrótce został zatrzymany. Jak przyznał, skradzione podczas włamania elementy instalacji, sprzedał w skupie złomu za 400 złotych.

22-latek pomimo młodego wieku ma już bogatą przeszłość kryminalną. Typowany jest do innych przestępstw, sam przyznał się do jeszcze kilku kradzieży, co obecnie jest weryfikowane. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy z II Komisariatu Policji ustalają rzeczywistą liczbę przestępstw jakich mógł się dopuścić.

  • Policjant prowadzi podejrzanego korytarzem komisariatu.
Powrót na górę strony