Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany, zatrzymany z narkotykami

Policjanci z poleskiego komisariatu zatrzymali 23-latka poszukiwanego do osadzenia w areszcie . Mężczyzna ten dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. 96 dilerek znalezionych w jego miejscu zamieszkania, zawierało ponad 150 gramów różnych środków psychoaktywnych.

5 września 2021 roku tuż po godzinie 7.00 kryminalni z IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pojechali na ulice Gdańską gdzie według ich wiedzy miał przebywać poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym 23-latek. Nie był to jedyny powód, wizyty mundurowych, policjanci podejrzewali, że może posiadać środki odurzające. Na miejscu upewnili się, że jest w środku wytypowanego mieszkania. Pomimo wielokrotnego pukania, podejrzany nie otwierał drzwi. W pewnej chwili próbował salwować się ucieczką skacząc z okna. Jego zapał szybko ostudzili policjanci, którzy przewidując taki scenariusz, zabezpieczyli ewentualne drogi ucieczki. Nie widząc szans na wyswobodzenie, 23-latek zszedł z parapetu okna do domu i otworzył drzwi.

Podczas przeszukania mieszkania, kryminalni znaleźli w szafie plecak a w nim trzy wagi elektroniczne, susz roślinny koloru zielonego oraz torebki z z białym proszkiem o łącznej wadze 153 gramów. Skonfiskowane substancje zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Poszukiwany oświadczył, że plecak wraz z zawartością należy do niego. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli sześć telefonów komórkowych, 816 sztuk nowych i pustych torebek foliowych z zapięciem strunowym oraz 1240 złotych. Notowany w przeszłości 23-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i psychoaktywnych grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany po usłyszeniu zarzutów zgodnie z poleceniem sądu został przekazany do zakładu karnego. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź Polesie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji.

 

  • Przedmioty zabezpieczone u zatrzymanego.
  • Policjanci konwojują zatrzymanego.
Powrót na górę strony