Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca myślał, że łapówka załatwi sprawę

4,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volvo, który przyjechał do sklepu po kolejny alkohol. Prawidłowa reakcja pracownicy placówki oraz przypadkowego przechodnia udaremniły mężczyźnie dalszą jazdę. 36-latek za odstąpienie od czynności służbowych oferował policjantom łapówkę. Trafił do policyjnej celi. Niebawem usłyszy zarzuty. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę około godziny 18.00 piotrkowscy wywiadowcy pojawili się przed sklepem przy ulicy Wyzwolenia. Ich obecność związana była z informacją o nietrzeźwym kierowcy, który przyjechał samochodem do sklepu by kupić procentowy trunek. Ekspedientka wyczuła od niego charakterystyczną woń i podejrzewając, że mężczyzna jest pijany odmówiła sprzedaży alkoholu. Widząc na monitoringu, że niezadowolony klient ponownie wsiada nietrzeźwy za kierownicę volvo poprosiła o pomoc przechodnia, który zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy 112. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali pracownicę sklepu, świadka, który udaremnił kierowcy dalszą jazdę,  a przy volvo kucającego mężczyznę. Okazało się, że 36-latek ma blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Piotrkowianin twierdził, że pił już dzień wcześniej ,,oblewając " zakup samochodu, a dzisiaj po domowej awanturze postanowił dokupić alkohol, by odreagować stres. Mężczyzna widząc, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia, podczas legitymowania w policyjnym radiowozie wcisnął w kieszeń jednemu z funkcjonariuszy 150 złotych, licząc na odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Złożył także propozycję wręczenia funkcjonariuszom 3 tysięcy złotych, które miał w domu. Reakcja na taką ,,propozycję" mogła być tylko jedna. 36-latek został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijanemu. W związku z tym zagrożenie karą wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności. Zostanie również przesłuchany przez prokuratora w związku z wręczeniem i obietnicą korzyści majątkowej policjantom namawiając ich do naruszenia przepisów prawa. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dagmara Mościńska

  • na pierwszym planie widać ramię funkcjonariusza z opaską z napisem policja. Dalej ręce zatrzymanego z założonymi kajdankami
Powrót na górę strony