Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Rzgowie

Rzgowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rzgów. BMW uderzyło w latarnię, zginęły 3 osoby. Postronne osoby udzielały pierwszej pomocy poszkodowanym do przyjazdu służb ratunkowych. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło 29 września 2021 roku tuż przed godziną 20:00 na drodze krajowej nr 91 w Rzgowie na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Pabianicką. Z ustaleń policjantów wynika, iż w stronę Łodzi jechało bmw, którym podróżowały cztery osoby. Tuż przed skrzyżowaniem samochód uderzył w przydrożną latarnię i rozpadł się na dwie części. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 25-letni kierujący bmw i jego dwie pasażerki. 23-letni pasażer trafił do szpitala. Świadkowie zdarzenia i osoby postronne jako pierwsze udzielały poszkodowanym pomocy medycznej do czasu przyjazdu służb ratunkowych. W wyniku tego wypadku uszkodzone zostały również pojazdy nie uczestniczące bezpośrednio w zdarzeniu: toyota, iveco i citroen. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku zapewniając bezpieczeństwo. Ustalili świadków oraz wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie pod nadzorem pabianickiej prokuratury.

Policjanci apelują! Pamiętajmy, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów i zdrowego rozsądku. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze.

/Aneta Kotynia/

 

  • rozbity samochód stoi na środku drogi, obok wozy strażackie i radiowozy policyjne, na drodze porozrzucane elementy
  • rozbity samochód stoi na środku jezdni, wokół porozrzucane różne elementy, obok stoją wozy strażackie i policyjne radiowozy przy włączonych sygnałach świetlnych
Powrót na górę strony