Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” na terenie województwa łódzkiego

1847 ujawnionych wykroczeń w tym 1264 przekroczenia prędkości to efekt działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim. Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość.

W dniach od 1 do 3 października 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci drogówki przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”. W trakcie prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 2044 uczestników ruchu drogowego, ujawniając 1847 wykroczeń, w tym 1264 przekroczeń prędkości, zatrzymali 41 praw jazdy za przekroczenie prędkości „+50”. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Wyznaczone też były statyczne punkty kontroli na których policjanci pracowali z wykorzystaniem mierników prędkości (również tych z wizualizacją). Działania te miały charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje przewidziane prawem.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.

asp. szt. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

Powrót na górę strony