Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdążyli w ostatniej chwili

Brzezińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie doprowadzając do wybuchu gazu z butli umieszczonej w samochodzie. Mundurowych zawiadomił pracodawca, z którym 44-latek wcześniej się kontaktował i wysyłał niepokojące wiadomości. Kiedy policjanci dotarli na ustalony parking w aucie , w którym siedział poszukiwany mężczyzna znajdowało się już duże stężenie gazu. Stróże prawa siłą wyciągnęli desperata z samochodu ratując mu życie. Przypominamy o telefonach zaufania .

Do zdarzenia doszło 13 października 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w jednej z miejscowości powiatu brzezińskiego. Dyżurny policji otrzymał informację od mężczyzny, który twierdził, że jego pracownik wysyła mu niepokojące wiadomości. Wynikało z nich,  że chce popełnić samobójstwo. Szybko ustalono miejsce zamieszkania 44-latka.  W trakcie wpłynęła kolejna informacja wskazująca lokalizację samochodu, którym się poruszał. Stróże prawa natychmiast pojechali w to miejsce i po zauważeniu opisywanego samochodu natychmiast do niego podbiegli. W jego wnętrzu znajdował się poszukiwany mężczyzna, który odkręcił 11 kg butlę z gazem, a na siedzeniu obok znajdowała się zapalniczka. Mimo dużego stężenia gazu mężczyzna nie chciał dobrowolnie wyjść z pojazdu.  Dzięki zdecydowanej postawie policjantów niedoszłego samobójcę wyciągnięto na zewnątrz. Kiedy na miejsce dojechali medycy, był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą odebrania sobie życia został zabrany przez pogotowie ratunkowe na konsultację specjalistyczną.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy, którą na terenie całego kraju można uzyskać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i telefon wsparcia pod nr 800 108 108.

POLECAMY :

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

asp. Mariusz Chmiel

 

Powrót na górę strony