Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dla piratów drogowych

Tomaszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów prowadzili działania, mające na celu reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Tego rodzaju wykroczenia nadal są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

14 października 2016 roku w godzinach od 14.00 do  22.00, podczas akcji policjanci do pomiaru prędkości   wykorzystywali m.in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych,   gdzie dochodzi do wypadków drogowych. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości z jaką poruszali się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych   zadań Policji. Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych . W czasie trwania akcji policjanci skontrolowali 85 pojazdów. Ujawniając 83 przekroczenia prędkości. W dwóch przypadkach stróże prawa zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas trwania akcji zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących oraz mężczyzna który kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Tego typu działania będą prowadzone sukcesywnie na terenie całego województwa łódzkiego. 

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mogą grozić poważne konsekwencje włącznie z utratą prawa jazdy. Policjant może ukarać sprawcę wykroczenia grzywną w granicach:

•                                         - 11-20 kim/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty);

•                                         - 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty);

•                                         - 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów);

•                                         - 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów);

•                                         - 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł. (10 punktów).

 

  • policjantki mierzą prędkość
Powrót na górę strony