Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed radiowozem

Policjanci z komisariatu w Warcie w miejscowości Zielęcin zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który miał 2,2 promila alkoholu chciał uniknąć policyjnej kontroli i uciekał przed radiowozem. Samochód którym jechał miał pęknięta przednią szybę i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

31 października 2021 roku dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że przez miejscowość Zielęcin w gminie Warta porusza się volkswagenem golfem kierowca pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce warciańscy mundurowi zauważyli wskazany samochód. Policjanci dali kierowcy wyraźne polecenia do zatrzymania. Jednak on zignorował je, niebezpiecznie ominął radiowóz i odjechał. Kierujący uciekał przed policjantami, stwarzając jednocześnie niebezpieczne sytuacje drogowe zarówno dla siebie jak innych uczestników ruchu. Następnie mężczyzna zatrzymał się w pobliżu swojej  posesji i wybiegł z samochodu. Policjanci szybko obezwładnili go. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, a jego wygląd wskazywał, że jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Kierującym volkswagenem to 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Samochód którym jechał miał  pęknięta przednią szybę oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych. Było to podstawą do zatrzymana dowodu rejestracyjnego. 25-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

Apelujemy do kierowców o rozsądek! Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu  grozi nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także ryzykujemy  zdrowiem i życiem zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka

  • policyjna gwiazda na niebieskim tle
Powrót na górę strony