Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami i nielegalnym tytoniem

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich dodatkowo odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymanym grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

8 listopada 2021 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pełniący służbę w centrum miasta, skontrolowali mężczyznę mogącego mieć związek z przestępczością narkotykową. Podczas przeszukania 27-latka kryminalni odnaleźli przy nim 3 torebki z zapięciem strunowym z białymi kryształkami. Badania z użyciem testera narkotykowego potwierdziły, że 4 gramy zabezpieczonej substancji to mefedron.

Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie zatrzymanego licząc, że może się w nim znajdować większa ilość niedozwolonych używek. Po wejściu do lokalu znajdującego się na ulicy Legionów, funkcjonariusze zastali kolejnego mężczyznę. Podczas przeszukania odzieży 37-latka funkcjonariusze odnaleźli 9 torebek z mefedronem o wadze około 10 gramów oraz 6 tabletek - prawdopodobnie ekstazy. Natomiast, w trakcie przeszukania mieszkania należącego do wyżej wymienionego stróże prawa znaleźli około 1 grama marihuany. W wyniku działań policjantów, w komórce 27-latka zabezpieczona została również 22 kilogramy krajanki tytoniowej oraz 34 580 papierosów.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków za co grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo młodszy z nich usłyszy zarzut posiadania nielegalnej kontrabandy. Dalsze czynności prowadzą śledczy z IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 

kom. Marcin Fiedukowicz

  • Zatrzymany wsiada do nieoznakowanego radiowozu w asyście policjanta.
Powrót na górę strony