Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tor wybacza błędy...ulica NIE !

W ramach policyjnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem "Nie zabijaj" kutnowscy policjanci przygotowali spot filmowy. Obejrzyj! Pomyśl! Drogi publiczne to nie miejsce do urządzania wyścigów, rajdów czy do "palenia gumy". Przestrzegamy przed takim postępowaniem. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Uliczne wyścigi są nielegalne, branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. Podczas driftów czy nielegalnych wyścigów nigdy nie możesz być pewien czy nie stracisz kontroli nad pojazdem, a łamiąc przepisy ruchu drogowego możesz doprowadzić do wypadku. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdu sportowego, aby robili to w wyznaczonych miejscach tj. na torze wyścigowym - najlepiej pod okiem instruktora, który nauczy jak panować nad pojazdem w sytuacjach newralgicznych. Takich miejsc w Polsce nie brakuje.

Nie ryzykuj, bądź świadomym kierowcą. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że Ty i Twoi bliscy macie tylko jedno życie.

podkom. Edyta Machnik

 

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 1.59 MB)

Powrót na górę strony