Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwiodła mężczyznę, potem szantażowała

Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji zatrzymali 30-letnią łodziankę, która usiłowała wyłudzić pieniądze od swojego znajomego za niepublikowanie jego nagich zdjęć. Za przestępstwo zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia kompromitujących zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi zostali poinformowani przez mieszkańca Łodzi o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy w zamian za zaniechanie upublicznienia jego nagich zdjęć. Ustalono, że w trakcie korespondencji SMS pokrzywdzony wysyłał 30-letniej znajomej swoje nagie zdjęcia. Kobieta po otrzymaniu takich fotografii, szantażowała go, grożąc upublicznieniem jego wizerunku. Twierdziła, że roześle zdjęcia za pośrednictwem portali internetowych. Aby uniknąć kompromitacji, zgodnie z zaleceniami miał przekazać jej 3000 złotych w ustalonym dniu i miejscu.

Konfrontację znajomych na miejscu obserwowali stróże prawa. Mężczyzna podszedł do kobiety, aby wręczyć jej pieniądze lecz ta zaczęła się odwracać i nerwowo zachowywać. Widząc to mundurowi natychmiast zatrzymali kobietę. Podczas rozmowy przyznała się, że chciała wyłudzić pieniądze od znajomego, a jej nerwowe zachowanie wynikało z napotkania w oddali byłego partnera. Teraz kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem. Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Co raz zamieścimy w sieci, zostanie tam na zawsze.

Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne. Niewinna zabawa, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem czy też podążanie za trendami może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.

mł.asp. Kamila Sowińska

Powrót na górę strony