Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali krew dla potrzebujących

Kolejny raz została zorganizowana zbiórka krwi w Komendzie Powiatowej Policji w Koluszkach. W akcję włączyli się pracownicy i mundurowi z powiatu łódzkiego wschodniego. Zgłosiło się blisko 30 darczyńców. Wśród naszych koleżanek i kolegów znajduje się duża grupa dawców, którzy regularnie oddają krew tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dzisiejsza akcja została przeprowadzona pod hasłem: ,,Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Podczas codziennej służby policjanci stykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone. Bardzo często spotykają się z historiami ludzi, którzy walczą o życie swoje, bądź swoich najbliższych. Mundurowi wiedzą jak ważna każda kropla krwi, ponieważ często pracują na miejscu wypadków drogowych w których są osoby ranne. Krwi nie można wyprodukować ale można ją podarować tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

30 listopada 2021 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach stanął mobilny punkt poboru krwi RCKiK z Łodzi. Przez kilka godzin zebrali się pracownicy i policjanci z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz. Pracownicy medyczni pobierali krew do analizy, a darczyńcy przechodzili badanie lekarskie. Zgłosiło się prawie 30 koleżanek i kolegów, jednak po weryfikacji nie wszyscy mogli oddać krew. Dzięki dzisiejszej inicjatywie do najbardziej potrzebujących trafi blisko 7 litrów krwi. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego przedsięwzięcia za zaangażowanie i okazane serce. Dzisiaj po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej!

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjantki siedzą przy stoliku
  • policjantki siedzą przy stoliku
  • umundurowany policjant w maseczce na twarzy oddaje krew siedząc na fotelu
  • umundurowany policjant w maseczce na twarzy oddaje krew siedząc na fotelu
  • umundurowany policjant w maseczce na twarzy siedzi przy stoliku, obok niego stoi pielęgniarka w białym fartuchu
  • policjant siedzi na fotelu i oddaje krew
  • umundurowane policjantki siedzą na fotelach przygotowywane do oddania krwi
  • policjant odwrócony tyłem, na plecach ma napis Policja
  • krew w specjalnym woreczku oddawana przez policjanta
Powrót na górę strony