Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca w walce z przestępczością narkotykową

Na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim policjanci oraz funkcjonariusze służby więziennej wymienili się doświadczeniami dotyczącymi zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze obu formacji na co dzień mierzą się z różnymi sytuacjami, dlatego takie spotkania pozwalają zacieśnić współpracę i jeszcze efektywniej zwalczać narkotykowy proceder.

2 grudnia 2021 roku na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi - mł.insp. Robert Borowski omówił pojawiające się różne rodzaje nowych substancji psychoaktywnych oraz sposoby działania przestępców zajmujących się ich dystrybucją. Przekazana przez policjanta wiedza pozwoli funkcjonariuszom służby więziennej zapobiegać przenikaniu niedozwolonych substancji na teren jednostki penitencjarnej. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz funkcjonariusze służby więziennej piotrkowskiego aresztu śledczego. Kierownik Działu Ochrony Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim - kpt. Sławomir Śniady poprowadził prelekcję, podczas której funkcjonariusze piotrkowskiego aresztu w formie prezentacji wskazali uczestnikom spotkania miejsca w których osadzeni próbują ukryć narkotyki oraz sposoby do jakich uciekają się osoby z zewnątrz by przemycić środki odurzające na teren zakładów karnych. Taka wymiana doświadczeń policji i służby więziennej pozwala wypracować najlepsze mechanizmy zwalczające przestępczość narkotykową.

Dagmara Mościńska

  • prowadzący spotkanie w Areszcie śledczym Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Kierownik Działu Ochrony Aresztu Śledczego
  • policjant zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadzi spotkanie w Areszcie Śledczym
  • policjant wyświetla prezentację na temat narkotyków
Powrót na górę strony