Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znicz 2016

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

 Jak co roku w tym okresie policjanci woj. łódzkiego rozpoczynają działania „Znicz 2016". Akcja rozpocznie się 28 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Zwiększy  się znacznie ilość patroli . Policjanci przede wszystkim będą  kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi  ułatwiać bezpieczny powrót do domu.

     Niezależnie od powyższego przypominamy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od zachowania uczestników ruchu drogowego , stąd też wybierając się w drogę :

zadbajmy o własną widoczność (właściwe oświetlenie rowerów/motorowerów, odblaskowe elementy ubioru pieszych i rowerzystów),
sprawdźmy stan oświetlenia samochodów (lampy powinny być sprawne i czyste, zadbajmy o prawidłowe ustawienie świateł i komplet żarówek zapasowych),
pomagajmy sobie wzajemnie (widząc pojazd z niesprawnym oświetleniem – zasygnalizujmy to),
przygotujmy się na zmianę organizacji ruchu w rejonach cmentarzy,
wytypujmy miejsca parkingowe w rejonach odwiedzanych cmentarzy (miejsc do parkowania bezpośrednio przy cmentarzach na pewno zabraknie),
pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają tego przepisy , nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa i nie blokując ruchu innych użytkowników dróg,
zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
używajmy pasów bezpieczeństwa, właściwych odstępów między pojazdami oraz patrzmy życzliwie na innych użytkowników dróg w każdych okolicznościach.

      Prosimy także bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem . 

   Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu, warto korzystać ze specjalnych połączeń komunikacji miejskich w rejon cmentarza.

Przypominamy również o tym, że w zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton będzie obowiązywał w dniach:


    31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00,
    1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00.

Podczas powrotów PAMIĘTAJMY !

Kiedy zasięg widoczności zmniejszy się

należy  dostosować  prędkość do własnego spostrzegania.

Nie należy sugerować się zachowaniem innych kierowców (może mają lepsze oświetlenie, sprawniejszy wzrok

albo brakuje im zdrowego rozsądku) !

 

 • policjanci zabezpieczają akcję ZNICZ

Pliki do pobrania

 • 151.82 KB
  mapa cmentarz Doły
 • 136.57 KB
  mapa cmentarz Komorniki
 • 151.42 KB
  mapa cmentarz Kurczaki
 • 149.87 KB
  mapa cmentarz Mania
 • 109.62 KB
  mapa cmentarz przy Sopockiej
 • 115.25 KB
  mapa cmentarz Radogoszcz
 • 187.59 KB
  mapa Cmentarz Stary
 • 152.29 KB
  mapa cmentarz ul.Szczecińska
 • 154.64 KB
  mapa cmentarz Zarzew
Powrót na górę strony