Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął pod kołami ciągnika

Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na terenie jednej z posesji w gminie Wartkowice. 50-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Poniósł śmierć na miejscu.

 

21 października 2016 roku o godzinie 15.35 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku, w którym śmierć na miejscu poniósł 50-letni mężczyzna. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili, że mężczyzna na terenie swojej posesji najprawdopodobniej próbował  uruchomić ciągnik w niewłaściwy sposób i wtedy został przygnieciony przez koło pojazdu. Okoliczności tego tragicznego wypadku ustalają poddębiccy policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury.

UWAGA!!!

Osoby korzystające z różnego typu maszyn rolniczych powinny pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Dzięki rozwadze i bezpiecznym kontrolowaniu stanu technicznego maszyn rolniczych możemy uniknąć wielu zagrożeniom. Niestety często gubi nas rutyna i pospiech. W dużej mierze przyczyną wielu tragicznych zdarzeń jest lekceważenie potencjalnych zagrożeń.

Podczas prac polowych a także podczas konserwacji maszyn rolniczych upewnij się, że:

maszyny rolnicze są sprawne technicznie, odpowiednio zabezpieczone, a ich użycie nie spowoduje tragedii,
nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień
nie przewoźmy nikogo na ciągnikach i przyczepach
każde uruchomienie kombajnu lub ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się, że w pobliżu nie bawią się dzieci,
uczulaj i pilnuj najmłodszych, aby nie wchodzili do strefy prac polowych,
nie przewoź dzieci na maszynach rolniczych, nawet na podwórku,
nie podejmuj pracy po spożyciu alkoholu,
włącz oświetlenie - bądź widoczny na drodze!!!

Powrót na górę strony